Indicko – americko - slovenské dieťa

Autor: Kristína Bisahová | 28.1.2013 o 17:40 | (upravené 5.3.2013 o 23:50) Karma článku: 9,78 | Prečítané:  1245x

Aanika rada nosí indické bindi na čele, rozveselí ju, ak jej zaspievate Happy Birthday to you (lebo je to pesnička o nej - čo už narobíte s americkým dieťaťom) a nadšená je, ak jej na ruke uvaríte slovenskú kašičku od myšičky. Deti ma zvyknú volať Kika, ale Aanika (dieťa indických rodičov narodené v USA) si zvolila Dada a prirodzene verí, že keď povie Dada je to presne to isté ako Kika. Samozrejme, niekedy, ako potvrdenie toho, že som dobrá au pair ma nazve mama. A toto pomenovanie si aj zaslúžim, keďže trávim s Aanikou oveľa väčšie množstvo času ako jej vlastná mama...

Milované indické dieťa bolo uspávané babičkou a jej obľúbenou básničkou v hindčine. Aanikina tvárička sa vždy žiarila nadšením, keď ju babička kolísala so slovami: ,,Džula džul (húpi hup/hojda hojda)."  Jedno z prvých slov, ktoré Aanika vyslovila bolo hindské ful, čo znamená kvet. Keďže ju fascinovali kvety a babička ju viedla k láske k prírode, bolo to jej obľúbené slovo. Aanika holduje dalu, idli, a občas sa podrobí a dá si i špenát s paneerom. Vie odpovedať na otázku, kde sa nachádza bindi. Vzdelané dieťa jednoducho ukáže na čelo, či už sebe alebo osobe, ktorá sa pýta. Takisto vie toto dieťa vyhovieť vašej žiadosti a zvedavosti o tom ako pokročil jej rast zúbkov. Avšak otázka musí byť položená v hindčine, inak nemožno očakávať reakciu vo forme porozumenia. ,,Kde je dattú?" A Aanika odhalí svoj belostný chrup.

Prvé slovenské prepojenie nastalo, keď sa Aanika naučila ťapkať druhým po dlani a Dada ju pri tom sprevádzala so slovami ťap ťap ťapušky. Kašičku sme sa naučili variť z knižky, ktorú Dada doniesla zo SR - z dreveného leporela: Varila myšička kašičku. Rozhodne sa jej zapáčili slovenské bábiky v kroji, ktoré nie a nie nechať oblečené. Slovenský junák tak prišiel nie raz o svoju čapicu a gate mu nebezpečne padajú. Bratislavský hrad si obľúbila nadovšetko, keďže sa nachádza v snežnej guli, v ktorej s nadšením prinúti sniežik, aby sa chumelil. Aanika si pochutila na slovenských langošoch a pri zaspávaní si občas vypočuje Spi dieťatko spi že, mamka varí slíže (i keď v skutočnosti mamka navarila daal a chapati).

Slečna Američanka svoje prvé narodeniny oslávila vo veľkom štýle. Ničto, že si to nebude pamätať a už vôbec si uvedomovať, že tých 40 hostí prišlo kvôli nej. Jazda na kolotoči, 2 torty, hostina, plavba loďou, všetko pre slečnu Aanika! Každodenne sa vzdelávame americkými pesničkami a rozprávkami, takže tancujeme Hokey Pokey, poučíme sa na nesprávnom konaní Goldilocks, ktorá sa vlámala k trom medveďom a tešíme sa z Wheels on the bus, ktoré idú round and round. Výchova amerického dieťaťa je veľmi precízna v chválení. I malé odgrgnutie je úspechom a treba ho označiť hlučným: ,,Good job!" Najnovšie si Aanika užije Good job za takmer každé sústo, ktoré je jedlé a prehltnuté, či za 3 sekundy nepretržitého státia bez držania.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?