Udemy - brilantné online vzdelávanie zdarma

Autor: Kristína Bisahová | 4.4.2013 o 9:42 | (upravené 4.4.2013 o 9:47) Karma článku: 7,59 | Prečítané:  787x

Vždy ste sa chceli naučiť po čínsky? Potrebovali by ste TEFL certifikát? Začínate vlastný biznis a chceli by ste zaškoliť? Čakáte kedy  konečne ovládnete umenie fotografovania?  Chcete vycvičiť  svojho psa, naučiť sa variť indické jedlá alebo doplniť znalosti z trigonometrie? Všetko toto a ešte oveľa viac ponúka americká stránka udemy.com. celkom zadarmo. Ak viete po anglicky, Vaše obzory vzdelávania sa môžu rozšíriť k nebotyčným horizontom.

Udemy ponúka kurzy v 15 kategóriách. Niektoré sú platené a niektoré sú zdarma. I keď je pravda, že plateným kurzom sa niekedy myslí i symbolický 1 dolár. No ceny sa môžu vyšplhať až k 500 dolárom. Takže ostaňme pri tých neplatených kurzoch.

Kategórie prezentujú kurzy, ktoré sú užitočné pre kariérny rast, no i kurzy, ktoré obohatia ducha, či zveľadia poznatky o zdraví alebo umení. Kurzy užitočné pre Vašu kariéru nájdete v kategóriách Business, Education, Math and Science, Social Sciences a Technology. Avšak pre niektoré kariéry je potrebná aj literatúra, dizajn, zdravie, umenie, či hudba. Tie nájdete v príslušných kategóriách. Pri hľadaní toho správneho kurzu využite filter. Určite najviac zaujme filter ,,Free" , ktorý zabezpečí, že sa zobrazia iba bezplatné kurzy.

Kurzy neustále pribúdajú a tie najnovšie si môžete vyhľadať pomocou tlačítka Newest. Najobľúbenejšie kurzy odhalí filter po stlačení ,,Popularity". Kvalita kurzu je naznačená i v hodnoteniach jeho uchádzačov (viď počet hviezdičiek).

Registrácia na Udemy je zdarma a je veľmi jednoduchá a rýchla, lebo sa stačí prihlásiť cez facebook. Vyučovanie prebieha pomocou videí. Niektorí vyučujúci hovoria priamo do kamery, niektorí použijú krátke poznámky, či obrázky. Viaceré kurzy preveria, čo ste sa naučili pomocou testu. Niektoré kurzy Vám na konci ponúknu certifikát. Učiteľmi zvyknú byť na slovo vzatí experti.

Ak sa chcete podeliť o svoje cenné znalosti z akejkoľvek oblasti , máte možnosť vytvoriť vlastný kurz a je na vás, či kurz spoplatníte alebo nie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?