Štúdium au pair v USA

Autor: Kristína Bisahová | 3.1.2013 o 6:11 | (upravené 4.1.2013 o 3:56) Karma článku: 6,49 | Prečítané:  1392x

Americká študentka s povolaním au pair sa podobá študentke s externým programom štúdia. Vyučovacie hodiny sa konajú cez víkend alebo večer cez týždeň a jedna vyučovacia hodina sa väčšinou rovná časovému rozpätiu 6 hodín. Avšak veľkým rozdielom je fakt, že host family pokryje polovicu nákladov za toto štúdium. Táto polovica predstavuje čiastku 500 dolárov.

Za jeden rok som povinná získať 6 kreditov alebo 8 CEUs, podľa toho na akú školu sa zahlásim. V obidvoch prípadoch (či už hovoríme o kreditoch alebo CEUs) sa časovo jedná o 80 hodín. Celkovo zvyknú postačiť 2 alebo 3 predmety.

Au pair má možnosť vybrať si spomedzi škôl, ktoré ponúkajú tzv. Continuing Education alebo Worforce Development. Samozrejme existuje aj možnosť štúdia na akejkoľvek inej prestížnej škole, to však môže stáť niekedy aj 10x viac. Taktiež sa takéto štúdium nebude rátať k jej povinným kreditom a host family neprispeje 500 dolármi. Takže vybrať si spomedzi programov Continuing Education a Workforce Development sa vyplatí.

V prevažnej väčšine hovoríme o hodinách angličtiny, ktoré sú buď všeobecné alebo zamerané len na výslovnosť a konverzáciu, alebo len na písanie a čítanie alebo len na gramatiku. Podľa toho, čo chcete na sebe vylepšiť.  Na záver obdržíte cenný certifikát. Avšak vybrať si môžete aj z takých hodín ako psychológia, dejiny Ameriky, či umenia, no i rôzne druhy športu, či dokonca štúdium fotografovania alebo tanečné hodiny hip hopu. Jazykovo chtiví sa potešia ponukám ako španielčina, čínština, arabčina, či francúžtina. Výnimočne sa niektoré au pair zaujímajú aj o hodiny pre manažérov, či počítačové technológie a softvéry. Niektoré školy vyžadujú  TOEFL (Test of English as a Foreign Language) predtým ako začnete študovať. No niekedy stačí, ak ste predtým dokončili hodinu angličtiny a máte už nejaké americké kredity.

Toľko k základným informáciám o štúdiu au pair v USA.

Ako to vyzeralo v realite a čo som študovala ja? Akí boli učitelia, spolužiaci a výučba? Čítajte „Dve americké školy - dva názory".

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?