5 dôvodov, prečo Trnavské mýto smrdí

Autor: Kristína Bisahová | 3.11.2014 o 13:29 | (upravené 4.11.2014 o 23:41) Karma článku: 11,75 | Prečítané:  8684x

Nové Mesto, Bratislava. MHD je príjemne nablízku. No prechod cez podchod Trnavského mýta smrdí a bolí pri srdci. Niekedy by som radšej riskovala a prešla ponad podchod a pretrpela trúbenie áut. Pre mamičky s kočíkom alebo cyklistu je to vlastne aj tak jediná možnosť. 

  • Pravidelné záplavy a.k.a. mláčková preskakovaná

Ak pršalo trošičku viac, môžete si byť istí, že zaprší aj v podzemí. Je to síce nelogické, ale zázračné Trnavské mýto zvládne aj takéto záhady. A tak prekračujeme mláčky a mláky a modlíme sa, aby zajtra už nepršalo, lebo potom nebude kam prekračovať.   

  • Naveky zakliaty eskalátor smerom na Centrál

Nehýbe sa. A prečo by sa aj mal? Babička sa predsa za tých 10 minút nejako hore vyšplhá. Cestu jej spríjemní kvapkanie neidentifikovateľnej tekutiny, ktorá presiaka cez strop a dopadá na prehrdzavené schodisko eskalátora.

  • Páni bezdomovci a ich pelechy

Poznáme ich miestečká. Sedia opretí o stenu s vystretými nohami, aby ste sa o nich potkli. Ak práve Trnavské mýto zaplavilo a nemáte chuť si precvičiť mláčkovú preskakovanú, vyberiete sa cestou poza stĺpy, kde však narazíte na mláčky žlté. Takže preskakujete, či chcete alebo nechcete. Večer si radšej zvolím prebehnutie ponad podchod, pretože, čo ak by som vyrušila zo spánku pána bezdomovca a on by sa nepotešil.  

  • Polepené stĺpy a prázdne reklamné priestory

Pohľad na ten paradox vie rozčúliť. Stĺpy sú 5x prelepené plagátmi a podsvietené sklené vitríny určené na reklamu, už roky zívajú prázdnotou. Ale beriem to z tej pozitívnej stránky. Tešme sa, že tie vitríny aspoň nie sú všetky porozbíjané.

  • Králi stien

Najskôr to boli grafiti, ktoré neboli celkom na zahodenie. Niektoré ukazovali smer napr. na hlavnú stanicu, iné niesli hokejový motív. Potom sa začali objavovať nezmyselné tagy a niektoré umelecké diela boli presprejované.

Tak prišiel Orange so svojou fotografickou kampaňou a spríjemnil podchod usmievavými tvárami ľudí. Prelepili hlúpe tagy, ale aj tie krajšie diela. Páni sprejeri sa asi urazili a začali tieto fotografie strhávať. Bol to proces zdĺhavý a my sme si mohli "užiť" visiace zdrapy papierov. Následne sa zrejme Orange postaral o ich úplné odstránenie.

A nastali krušné časy. Steny sú holé, ošarpané a páni králi stien sa vrátili s primitívnymi tagmi. Kiežby existovala šanca, že by sa cez kamery sledovali tieto unudené indivíduá a boli za to aj patrične "odmenené". Prípadná investícia do antigrafitových náterov by bola určite riešením záverečným, keďže tieto zabraňujú preniknutiu nerozpustných farbív.

Ach, predstavme si tie krásne nepočmárané steny a aká by to bola polahoda prejsť cez podchod Trnavského mýta bez mlák a bezdomovcov a s funkčným eskalátorom a s reklamami na mieste!  Snívajte s nami!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?